- بهاگاواد گیتا - http://www.mygita.ir -

فصل ۱-۱

Posted By admin On بهمن ۱۶, ۱۳۹۱ @ ۱۰:۰۳ ق.ظ In | 1 Comment

دهریتاراشترا گفت : ای سانجایا، پسران من و پسران پاندو، پس از گرد آمدن به قصد نبرد در مکان زیارتی کوروکشترا، چه کردند؟ [1]

دهریتاراشترا گفت : ای سانجایا، پسران من و پسران پاندو، پس از گرد آمدن به قصد نبرد در مکان زیارتی کوروکشترا، چه کردند؟

-دهریتاراشترا گفت : ای سانجایا، پسران من و پسران پاندو، پس از گرد آمدن به قصد نبرد در مکان زیارتی کوروکشترا، چه کردند؟
-سانجایا گفت : پادشاها، شاه دوریودهانا پس از نگریستن به سپاهی که به دست پسران پاندوصف آرایی شده بود، نزد استاد خویش رفت و چنین گفت .
-ای آموزگار من ، به نظاره سپاه عظیم پسران پاندو بنشین که با چه مهارتی به دست شاگرد هوشمندت ، پسر دروپادا، صفارایی شده است
-در این سپاه ، کمانگیران قهرمان بسیاری وجود دارند که در نبرد همچون بهیما و آرجونا هستند ؛ سلحشوران دلاوری همانند یویودهانا، ویراتا و دروپادا.
-علاوه بر این ، دلیران قدرتمند و قهرمانان بزرگی همچون دهریشتاکتو، چکیتانا، کاشیر اجا، پوروجیت ، کونتی بهوجا و شایبیا به چشم می خورند.
-دلیرانی همچون یودهامانیوی قدرتمند، اوتاموجای بسیار نیرومند، پسر سوبهادرا و پسران دروپادی ، که همگی در جنگ با ارابه بسیار استادند نیز حضور دارند.
-ای بهترین براهماناها، اینک اجازه دهید سردارانی را که شایسته رهبری نیروی نظامی من هستند نام ببرم و برای اطلاع شما، توضیحاتی درباره آنان بیان کنم.
-در سپاه ما شخصیتهایی حضور دارند همچون خود شما، بهیشما، کارنا، کریپا، آشواتهاما، ویکارنا و پسر سوماداتا به نام بهوریشراوا که همگی چهره هایی پیروز در نبردند.
-قهرمانان بسیار دیگری نیز وجود دارند که آماده اند جان خود را در راه من فدا کنند .آنان همگی به سلاحهای گوناگون تجهیز شده اند و در علوم جنگاوری بسیار باتجربه اند.
-قدرت ما بی اندازه زیاد است و کاملا از طرف پدربزرگ بهیشما حفاظت می شویم ، در حالی که نیروی پانداواها که بهیما به دقت از آن محافظت می کند، محدود است .
-اکنون تمامی شما در حالی که در مواضع حساس خود در صفوف سپاه جای گرفته اید، می باید از حمایت کامل خود نسبت به پد ربزرگ بهیشما دریغ نورزید.
-آنگاه بهیشما (دلاور بزرگ ، سرکرده سلسله کورو و پدربزرگ سلحشوران ) با توان بسیار درشیپور صدفی خود دمید که طنین همچون غرش شیر آن دوریودهانا را شادمان کرد.
-سپس شیپورها، طبلها، بوقها و کرناها همگی ناگهان به صدا درآمدند و غوغای عظیمی از طنین آنها به پاخاست .


Article printed from بهاگاواد گیتا: http://www.mygita.ir

URL to article: http://www.mygita.ir/?page_id=5

URLs in this post:

[1] Image: http://www.mygita.ir/wp-content/uploads/2013/02/IMG-001.jpg

حق چاپ برای سايت MyGita محفوظ است.